8 ایده رویایی برای اتاق خواب دخترانه شیک و ساده

برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و ساده باید چند المان را در نظر داشته باشیم: چیدمان، مبلمان و پالت رنگ.

در این مقاله کوتاه می‌خواهیم هشت پیشنهاد بسیار جذاب برای شما داشته باشیم که با آن اتاق خواب دختر خانم نازنین‌تان را به بهترین شکلی طراح کنیم. البته این خطر وجود داره که در صورت طراحی زیبا، دختر زیبای کوچولوی شما دیگر از اتاقش بیرون نیاد. دیگه مسئولیت خوشگل کردن اتاق خواب دلبندتان با خودتان است.

طراحی با طعم بازیگوشی

طراحی اتاق دختر بچه‌ها باید کمی بازیگوش و شوخ طبع باشد. در طراحی اتاق دختربچه ها باید کمی خلاق بود که با طبع بازیگوش و خلاق این جگرگوشه‌های پدر و مادر همخوانی داشته باشد. همراهی خلاقیت و بازیگوشی ترکیبی است که هیچ وقت شکست نخواهد خورد.

اما اتاق ایده‌آل دخترانه چگونه اتاقی است؟ برای اینکار شما کافی است کار را به عهده یک پدر بگذارید. پدری که از پس بزرگ کردن دو دختر زیبا برآمده حتماً می‌داند دخترها چه اتاقی را می‌پسندند و چه اتاقی را نه. مخصوصاً اینکه آن پدر خود عمری را در کابینت سازی سپری کرده و تجاربی اندوخته است.

به این رنگ بامزه اسطوخودوسی برای اتاق خواب نگاه کنید. چه جسورانه انتخاب شده است! همراه با پرده‌های ساده و کمدی که دخترها عروسک‌هایشان را آنجا قرار دهند.

اتاق خواب دخترانه اسکاندیناویایی

این طراحی به درد دخترهایی می‌خورد که از دیوار راست بالا می‌روند. فقط به آن طناب‌ها نگاه کنید. حتماً پدر هم در بازی‌ها همراه دخترها خواهد شد. شاید اصلاً طناب را وسایل بازی را پدر برای خودش طراحی و جاگذاری کرده! نور این اتاق بسیار مناسب محیط‌ خواب بچه‌ها است. در دوران کودکی که آنها به زمین بازی و نور مستقیم نیاز دارند این فضا در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

طراحی آبی و بنقش

طرح دیواری و نقوش درخت و گل بر روی آن. انتخابی جسورانه و شیک برای اتاق دخترانه است. تنه درخت و قفسه بندی زیبا در کناره اتاق به فضای آن کمک کرده. کمد زیبا و شیک نیز فضا را برای دخترهای 13 تا 18ساله مناسب کرده است.

مادر می گوید: «من آن را لانه او می نامم زیرا به نظر می رسد پرندگان کوچک آن را تزئین کرده اند.»

«اگر دیده باشید که پرندگان لانه خود را می سازند، آنها شاخه ها و انواع چیزهای ریز در منقار خود دارند، پس همه چیز با هم جمع می شود. خیلی ارگانیک این احساس من نسبت به فضای دنج اتاق دخترم است.»

کف پوش تیره اتاق تقابل زیبایی را محیط ایجاد کرده است و متناسب با این تقابل فرش مدرنی است که مشاهده می‌کنید.

  بوفه سفارشی  بالای تخت

این کمد ها و کشوها همان چیزی است که دخترها نیاز دارند تا وسایل متعدد و زیاد خود را در قسمت‌های مختلف جاسازی کنند. در قسمتی که عکس از آنجا برداشته شده احتمالاً آینه‌ای بزرگ پنهان شده است. این طراحی دکوراسیون نیازمند طرحی کاملاً سفارشی است و کابینت کار معتمد شما باید سراسر یک طرف دیوار را با متریال مناسب قفسه بندی کند. گرچه این طرح در ظاهر شلوغ است اما نشانی از هرج و مرج نخواهید دید.

اتاقی به شکل هندسه

دخترهای دلبند شما از ریاضی لذت می‌برند؟ بنابراین این طراحی چند ضلعی مناسب هستند. جایی مناسب برای گذاشتن کتاب‌ها و اشکال هندسی روی تخت و دیوار حس کنجکاوری را در او برمی‌انگیزد. تنها مشکل این است که کدام یک بالا بخوابد و کدام پایین.

چیزی که من در مورد این طراحی دوست دارم حریم خصوصی است که به طبقه بالایی می دهد. چه کسی عرشه بالایی را بدست آورد، هر دو بچه حریم خصوصی کافی برای لذت بردن آزادانه دارند. اگر این تخت را داشتم، عرشه بالایی را به فضای مطالعه یا مینی تئاتر برای خودم تبدیل می کردم.

طرح مراکشی

 یک تختخواب جمع و جور و راحت که به خانه می‌ماند و دختر زیبای شما می‌تواند در آن کلی برای خود خیالبافی کند. در پایین هم دشکچه‌های مراکشی را برای پذیرایی از دوست‌های کوچکش گذاشته‌ایم با میزی که در مورد مشکلات کوچولو بودن در این دوره و زمانه بگویند.

مادر جان هم می‌تواند زیر آن تخت بخوابد و حواسش و دختر عزیزتر از جانش باشد. به علاوه کودک نوپا شما فضای بیشتری برای بازی روی زمین خواهد داشت.

خانه درختی

این هم یک تخت به سبک درختی طراحی شده است اما در اتاق  قرار دارد.  کودک شما در اتاق خود محیطی خصوصی و جذاب خواهد داشت که می تواند بازی‌های کودکانه خود را داشته باشد. قفسه بندی عروسک ها نیز برای همه کتاب‌ها و اسباب‌بازی‌ها کافی است.

 با استفاده از قفسه های تعبیه شده، تمام کتاب ها و اسباب بازی ها را مرتب کنید. 

 بسیاری از کودکان رویای یک خانه درختی را در سر می پرورانند. مدت زیادی است که خانه های کوچکی را مشاهده می‌کنیم که در داخل اتاق کودکان قرار گرفته‌اند. بیایید رویای کودکان را به واقعیت تبدیل ‌کنیم.

اتاق صورتی

این اتاق زیبای صورتی با میز و کمد  و کابینت و دشکچه‌های جذاب یکی از طرح‌های جذاب این لیست هشت‌ تایی است.  ایده‌آل برای اتاق خواب پرنسس های کوچک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.