پرکننده قابلمه چیست و چرا در کابینت آشپزخانه لازم است؟

برخی تجهیزات آشپزخانه ممکن است در نگاه اول تجملی به نظر برسد. وسایل لوکسی که بود و نبودشان تاثیر زیادی در عملکرد شما ندارد. برخی از کابینت سازان پرکننده قابلمه یا پات فیلر را هم از همین قماش می‌دانند. در این مقاله 4 مزیت اصلی استفاده از این وسیله را در آشپزخانه منازل و در طراحی کابینت آشپزخانه بیان خواهیم کرد.

پات فیلر چیست؟

پات فیلر همان شیر آب پرکننده قابلمه است. نام دیگری که این وسیله با آن شناخته می‌شود شیر بازویی ماکارونی یا شیر آب کتری است. شیری مجزا که در مجاورت اجاق گاز و یا بالای اجاق گاز نصب می‌شود. این وسیله از بازوی بلند و مفصل تشکیل شده که به راحتی می‌توان آن را در جهت دلخواه حرکت داد.

گردن بلند فلزی پات فیلر این امکان را می‌دهد که در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، وسیله را از مسیر خارج کرده و آن را در کنار دیوار جایگذاری کنید.

پات فیلر به آب سرد وصل می‌شود و با استفاده از آن دیگر دردسر حمل قابلمه‌های سنگین پر از آب را متحمل نمی‌شوید.

چهار مزیت اصلی پرکننده قابلمه

تجهیزات تازه‌ای که در طراحی آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود همگی برای آسودگی بیشتر و صرفه جویی در مصرف فضا و زمان هستند. پات فیلر یا پرکننده قابلمه روی هم رفته چهار مزیت برای آشپزخانه شما به همراه می‌آورد:

1- آسودگی بیشتر

 داشتن یک شیر آب بالای اجاق گاز کار پخت و پز را بسیار راحت کرده است. برای درست کردن ماکارونی و پاستا دیگر جابجایی زیادی نیاز نیست. شاید همین ویژگی الهام بخش شما برای بالابردن مهارت‌های آشپزی شما شود.

2- فشار کمتر

با نصب پات فیلر دیگر نگران جابجایی ظرف آب و قابلمه‌ها پنج لیتری نباشد. جابجایی این ظرف وقتی مجبور باشید هر روز آن را جابجا کنید سخت و آزاردهنده خواهد بود. زمانی لازم است برای درست کردن غذا قابله‌های 5 تا 10 کیلویی را در شعاع آشپزخانه منتقل کنید. شیر آب در محدوده اجاق گاز می‌تواند تفاوت بزرگی در آشپزخانه شلوغ ایجاد کند و شما را از این فشار رهایی یابد.

3- اجازه کار همزمان

نصب شیر آب کتری یک راه عالی برای فعال کردن چند کار در آشپزخانه است. با استفاده از این شیر آب، می‌توانید ظرف را درست روی اجاق گاز پر کنید و سینک آشپزخانه خود را آزاد کنید. این افزایش توانایی شما در انجام چند کار در آشپزخانه، نه تنها در زمان صرفه جویی می کند، بلکه به شما کمک می کند تا کارهای دشوار را برای درست کردن غذاهای خوشمزه ، سریعتر و با سهولت بیشتری انجام دهید.

4- کاهش شلوغی آشپزخانه

آشپزخانه معمولاً پس از درست کردن غذا و مخصوصاً پاستا و ماکارونی جای شلوغ و آشفته‌ای می‌شود. با استفاده از پات فیلر هم جلوی شلوغی بی دلیل را می‌گیری و هم نظافت بعدی بسیار ساده‌تر خواهد شد. احتمال ریختن آن در سینک و روی اجاق گاز کمتر می‌شود و از ظروف کمتری نیز استفاده خواهد شد.

برای دریافت مشاوره بیشتر و آگاهی از خدمات ما در شرکت دکوآرت کافی است با شماره 09388402052 تماس بگیرید و یا به لینک درخواست سفارش بروید و تقاضای خود را برای ما در آنجا بنویسید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

1 دیدگاه دربارهٔ «پرکننده قابلمه چیست و چرا در کابینت آشپزخانه لازم است؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.